GERİ DÖNÜŞÜM

GERİ DÖNÜŞÜM NEDİR?

Geri dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile ham madde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR İNŞAAT ATIKLARI NELERDİR?

İnşaat geri dönüşüm şirketleri inşaat haricinde kalan ve o alanda artık kullanılması mümkün olmayan inşaat malzemelerini kullanır. Bu inşaat malzemeleri yine inşaat sektöründe kullanılabileceği gibi, başka alanlarda da kullanılması mümkündür.

Geri Dönüşüm Atıkları; Beton, Cam, Tuğla ve Kiremitler, Doğal Taş, Seramik, Ahşap, Asfalt, Duvar Kâğıdı, Yalıtım Malzemeleri, Asbest ve Tehlikeli Atıklar olarak sıralanmaktadır.

Yıktaş olarak alanında uzman kadromuz ve son teknolojik ekipmanlarımız ile geri dönüşüm alanında profesyonel hizmet sağlamaktayız.

Yıktaş profesyonel Geri Dönüşüm işleriniz için ulaşabilirsiniz.

Yıkım İşleminde Alınması Gereken Güvelik Önlemleri Nelerdir?

Yıkım projesinde dikkate alınması gereken diğer hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Komşu yapıların durumu değerlendirilip bu yapılar ile ilgili alınması gereken uygun tedbirler belirlenmelidir,
  • Yıkımı yapılacak olan yapıda, yıkım sırasında tehlike doğurma ihtimali olan elektrik, su ve doğalgaz ile kimyasal veya biyolojik faktörler açıklanmalı ve bu noktalarda alınacak önlemler belirtilmelidir,
  • Yıkılacak yapının yakınında bulunabilecek benzin istasyonu, akarsu, baraj, yoğun nüfus veya yerleşim bölgesi gibi faktörler, yıkım yönteminin seçilmesinde dikkate alınmalıdır
  • Yıkım projesinde hem yıkım yönteminin seçimi hem de seçilecek yıkım yöntemine göre alınacak önlemler açıkça detaylandırılmalıdır.
  • Yıkım işlerinde, ortaya çıkacak inşaat atıklarının geri dönüşümü yapılabilecek malzemelerin listesi çıkartılmalı, hangi aşamada hangi malzemelerin nasıl depolanacağını ve nakledileceği belirtilmelidir.
  • Yıkım projesinin hazırlanmasında, tüm etkenler dikkate alındıktan sonra, güvenlik önlemleri ile çevre koruma önlemlerini de kapsayan “Risk Değerlendirme Raporu” hazırlanmalıdır.

Yıktaş Yıkım ve Hafriyat İle Yıkım

Her türlü yıkım işlerinizi güvenli ve kolay bir şekilde halledecek olan firmamız size istediğiniz her şeyi sunarak tüm ihtiyaçlarınızı sorunsuz bir şekilde giderecek olan bir yıkım firmasıdır. Yıkılacak alanı siz talep ettikten sonra inceleyerek nasıl ve hangi yöntemle yıkılacağını belirledikten sonra yıkılacak alanın çevresinde olası bir tehlikeye karşı önlem almak adına koruma altına alır. Daha sonra gelişmiş yıkım ekipmanlarıyla birlikte alana gelerek yıkım işine başlamış olur. Yıkım bittikten sonra alan bina kalıntılarından en az şekilde etkilenmiş olarak size iş teslimi sağlamış olur. Çevreye en az zararla iş bitimi yaparak çevre dostu bir politika izleyen firmamız size güven sağlayacaktır.