YIKIM

YIKIM NEDİR?

Yıkım, Yıktaş demektir.

Yıkım işlerinde son teknoloji ekipmanlar kullanarak bina yıkımı yapmaktayız. Son teknoloji ekipman ve aletlerimiz ile yıkım hizmeti konusunda profesyonel hizmet sunmaktayız.

Yıkım, kırım işleri öncesinde çevre ve bina analizi yaparak bu konuda hassas bir araştırma sonucu bu işleme başvurmaktayız. Çevredeki diğer yapılara en az zararı vermek için bu önemli husus çalışma prensibimiz olmaktadır. Hastane yıkımı veya dev bir fabrika yıkımı kapsamlı tüm binalara uygun çalışma koşullarına sahibiz.

Profesyonel yıkım için tercihiniz Yıktaş olmalıdır.

Yıkım; planlı ya da plansız zarar verme işlemi ile sonuçlanan yıkım işlemi felaket ve büyük zarar gibi çeşitli şekillerde tanımlanabilmektedir. Binaların yıkımı, yapıların sökümü, parçalara ayrılması ve ortaya çıkan enkazın tahliyesi işlemlerinden meydana gelmektedir.

YIKTAŞ İLE YIKIM NASIL YAPILIR?

Yıktaş, yapı yıkımına dair gerekliliklerin dar sokaklar ve bitişik binaların olduğu bölgelerde gerçekleştirilecek olması, her çalışma şartına uygun geniş makine parkuru ve deneyimli iş gücünü kilit unsurlar haline getirirken kontrollü bina yıkımı dendiğinde akla ilk gelen firmaların başında geliyor. Her ölçekteki bina yıkım işleri için koşullara uygun makine parkuru, bilgisi, deneyim ve profesyonel ekibi ile Yıktaş çalışılması en zor alanlarda dahi kontrollü bina yıkımı hizmeti sağlıyor.

Yıkım İşleminde Alınması Gereken Güvelik Önlemleri Nelerdir?

Yıkım projesinde dikkate alınması gereken diğer hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Komşu yapıların durumu değerlendirilip bu yapılar ile ilgili alınması gereken uygun tedbirler belirlenmelidir,
  • Yıkımı yapılacak olan yapıda, yıkım sırasında tehlike doğurma ihtimali olan elektrik, su ve doğalgaz ile kimyasal veya biyolojik faktörler açıklanmalı ve bu noktalarda alınacak önlemler belirtilmelidir,
  • Yıkılacak yapının yakınında bulunabilecek benzin istasyonu, akarsu, baraj, yoğun nüfus veya yerleşim bölgesi gibi faktörler, yıkım yönteminin seçilmesinde dikkate alınmalıdır
  • Yıkım projesinde hem yıkım yönteminin seçimi hem de seçilecek yıkım yöntemine göre alınacak önlemler açıkça detaylandırılmalıdır.
  • Yıkım işlerinde, ortaya çıkacak inşaat atıklarının geri dönüşümü yapılabilecek malzemelerin listesi çıkartılmalı, hangi aşamada hangi malzemelerin nasıl depolanacağını ve nakledileceği belirtilmelidir.
  • Yıkım projesinin hazırlanmasında, tüm etkenler dikkate alındıktan sonra, güvenlik önlemleri ile çevre koruma önlemlerini de kapsayan “Risk Değerlendirme Raporu” hazırlanmalıdır.

Yıktaş Yıkım ve Hafriyat İle Yıkım

Her türlü yıkım işlerinizi güvenli ve kolay bir şekilde halledecek olan firmamız size istediğiniz her şeyi sunarak tüm ihtiyaçlarınızı sorunsuz bir şekilde giderecek olan bir yıkım firmasıdır. Yıkılacak alanı siz talep ettikten sonra inceleyerek nasıl ve hangi yöntemle yıkılacağını belirledikten sonra yıkılacak alanın çevresinde olası bir tehlikeye karşı önlem almak adına koruma altına alır. Daha sonra gelişmiş yıkım ekipmanlarıyla birlikte alana gelerek yıkım işine başlamış olur. Yıkım bittikten sonra alan bina kalıntılarından en az şekilde etkilenmiş olarak size iş teslimi sağlamış olur. Çevreye en az zararla iş bitimi yaparak çevre dostu bir politika izleyen firmamız size güven sağlayacaktır.